Dajva si priznati; vsi si želimo izbrisati gubico ali dve z obraza. Časa sicer nazaj res ne moremo zavrteti, lahko pa se namesto tega posvetiš učinkoviti negi, ki ti bo celostno pomagala do zdrave, napete in sijoče kože (z minimalnimi gubicami;).
Naravna olja z anti-age učinkom so eden najenostavnejših načinov, kako svoji koži ponudiš le najboljše. Poleg tega, da ta olja zmanjšujejo znake staranja, poskrbjo tudi za njeno obnavljanje, učvrščevanje in mehčanje.
Odkrij najboljša naravna olja proti gubam in poglej, kako učinkovito do naravnega sijaja!
Naravna olja za nego obraza so izredno raznolika in preprosta za uporabo. Ker pa je olj na voljo malo morje, sem se odločila, da pripravim seznam 6 najbolj učinkovitih za vse, ki si želite do zdrave in sijoče kože na povsem naraven način!
Najboljša naravna olja proti gubam
Poglej si, katera olja najbolj efektivno zmanjšujejo znake staranja na koži in zakaj!
Olje grozdnih pešk – priljubljen favorit za vse tipe kože
Olje grozdnih pešk je izredno pogosta sestavina v anti-age izdelkih, predvsem v izdelkih višjega cenovnega razreda. Oje grozdnih pešk je lahko in hitro vpojno, vendar ni popularno le zaradi tega.
Grozdno olje ima protivnetne in regenerativne lastnosti. Primerno je za vse tipe kože, tudi za občutljivo in vneto kožo. Olje je v večini sestavljeno iz nenasičenih maščobnih kislin (predvsem linolne kisline), zato je primerno tudi za mastno kožo.
Poleg tega pa vsebuje kup pozitivnih lastnosti za kožo; jo vlaži, pomirja, in uravnava izločanje sebuma. Uporabiš ga lahko samostojno na koži, ali v kombinaciji z drugimi naravnimi olji. Z redno uporabo, bo koža mehka, gladka in sijoča!
Olje češnjevih pešk – za dišečo regeneracijo kože
Olje češnjevih pešk je naravnost čudovito, z blagim vonjem po marcipanu. Olje se hitro vpija, kožo mehča in gladi. Tako kot olje grozdnih pešk, je tudi tole bogato z esencialnimi maščobnimi kislinami (predvsem linolno kislino).
Poleg tega pa olje spodbuja regeneracijo kože, preprečuje njeno nadaljnjo izsuševanje, ter učinkovito zmanjšuje znake staranja na koži.
Olje češnje je primerno za vse tipe kože. Podobno je mandljevemu olju, vendar pa se hitreje vpija in pušča manj masten občutek na koži.
Olje šipkovih semen – za učvrščevanje in toniranje
Seveda, slavni šipek. Kdo pa ga ne pozna, kajne? Seveda je tudi šipkovo olje odlično za antiage nego kože, vendar pa to ni edina njegova lastnost. Raziskave so namreč pokazale, da ima šipkovo olje močne regenerativne sposobnosti, poleg tega pa intenzivno učvrščuje kožo in poskrbi, da je gladka in napeta.
Z redno uporabo šipkovega olja se izboljša tonus kože, na otip postane mehkejša, prav tako pa izginjajo tudi gubice in manjše brazgotine. Olje je primerno za vse tipe kože, tudi za suho, mastno, mešano in zrelo kožo.
Olje borage – za pomirjeno, zdravo kožo
Tudi olje borage je bogat vir nenasičenih maščobnih kislin; vendar pa je posebno predvsem zato, ker vsebuje GLA maščobne kisline, ki poskrbijo, da je koža zdrava, napeta, mehka in sijoča.
Olje borage je precej intenzivno; poskrbi za krepitev funkcije kožne bariere; ima regenerativne lastnosti za kožo, poleg tega pa pomaga zmanjševati znake staranja, kožo revitalizira, izboljšuje njeno elastičnost in zaščiti pred zunanjimi dejavniki. Primerno je za vse tipe kože, tudi za občutljivo in suho.
Olje puščavske opuncije – za razkošno sijočo kožo
Olje kaktusa opuncije je precej dragoceno in je polno dobrot za kožo, kot so antioksidanti in steroli. Ker za njegovo izdelavo potrebujejo ogromno količino semen (za liter olja potrebujejo približno eno tono sadja!), se tole olje smatra kot eno najprestižnejših v kozmetiki.
Olje opuncije kožo ščiti pred prezgodnjim staranjem; izboljšuje njen tonus, spodbuja regeneracijo, hkrati pa kožo mehča ter jo ščiti pred izsušitvijo.
Olje opuncije se hitro vpija, spodbuja elastičnost in čvrstost kože, neguje predel okoli oči, spodbuja njen naravni sijaj.
Olje paradižnikovih semen – prestižno zmanjševanje oksidativnega stresa
Olje semen paradižnika se ne znajde pogosto na seznamih naravnih olj za nego kože, čeprav povsem neupravičeno. Olje paradižnika je namreč prava bombica hranilnih snovi in ostalih dobrot, ki poskrbijo za vse tipe kože, tudi za zrelo, mastno in poškodovano.
Zaradi svoje sestave to olje uspešno zmanjšuje škodo prostih radikalov. Spodbuja naravno sijočo kožo, ponaša pa se z bogatimi anti-age lastnostni. Poleg tega pa olje paradižnika pomaga zmanjševati pojav gubic, tonira kožo in izboljšuje njeno teksturo. Olje se hitro vpija, koža pa je z redno uporabo mehka in žametna.
Zakaj se naravna olja uporabljajo v kozmetiki?
Naravna olja vsebujejo dobrote, ki pomagajo izboljševati zdravje, tonus, in teksturo kože. Naravna olja so eden najenostavnejših načinov za učinkovito in naravno nego kože.
Vsako olje je primerno za različne tipe kože. S tem, ko izbereš pravo olje za svoj tip kože, ji ponudiš hranila, komponente, in druge sestavine, ki imajo nanjo in zanjo različne pozitivne lastnosti.
Kvalitetna naravna olja so priljubljena naravna sestavina za nego kože, ker:
- izboljšujejo kožno povrhnjico
- spodbujajo njeno elastičnost
- pomirijo razdraženo in občutljivo kožo
- uravnavajo izločanje sebuma
- krepijo kolagenska vlakna
- pospešujejo obnavljanje kože
- naravno jo negujejo
- ščitijo pred zunanjimi dejavniki
- zmanjšujejo oksidativni stres
- pomagajo zmanjševati znake staranja, preprečujejo nastanek novih gubic
- spodbujajo sijočo in zdravo kožo
Kako se naravna olja uporabljajo v kozmetiki?
Kot vsa naravna olja (tudi tista za mastno kožo), lahko tudi zgoraj našteta olja uporabljaš v različnih izdelkih za nego kože.
Ker pa so zgornja olja precej prestižna, bi ti svetovala njihovo uporabo v izdelkih, ki se s kože ne izpirajo. Olje puščavske opuncije v milih in pilingih za telo? Ne hvala 😉
Sama najraje razkošna olja uporabljam samostojna na koži, kot del večerne rutine, ali pa si z njimi naredim negovalni oljni serum za obraz.
Dodajam jih tudi v kreme, serume in losjone za nego obraza (kot je tale krema z zelenim čajem).
Naravna olja lahko dodaš tudi v oljni čistilec za obraz (grozdje in šipek se lahko odlično obneseta v OCM metodi), ali pa v glineno masko za obraz (namesto vode).
Nasveti za uporabo olja z anti-age učinkom
- Za najbolj učinkovito nego vedno uporabljaj hladno stiskana olja, idealno tudi organske ali ekološke izdelave
- Olja, našteta zgoraj bodo trajala dje, če jim dodaš kapljico olja vitamina E
- Vsem oljem lahko dodaš tudi kapljico ali dve eteričnega olja po izbiri, če jih želiš uporabljati kot samostojno olje
- Naravno olje za nego obraza (pa naj bo to proti gubam ali za suho kožo) vmasiraj v vlažno kožo; olje se tako lažje absorbira, koža pa bo še mehkejša in bolj gladka ter sijoča (preverjeno!)
- Olja shranjuj v temnih stekleničkah, v temnem in hladnem prostoru
Anti-age naravna olja za obraz: na kratko
Kot lahko vidiš iz opisov zgoraj, so naravna olja proti gubam preprost, učinkovit, in naraven način za nego kože. Lahko jih uporabiš samostojno; vsa zgoraj našteta olja so lahko odlično olje za obraz kot zadnji korak večerne nege, ali pa jih dodaš v enega od svojih domačih izdelkov za nego kože: čistilno olje, oljni serum, ali celo masko za obraz (kjer lahko drastično zmanjšajo občutek zategovanja pri glinenih maskah)!
Si že poskusila dodati katero od zgornjih naravnih olj v svojo rutino?